Záhrada pre každého, malého i veľkého

Každý sníva o svojom kúsku na oddych, či zábavu. Tak aj v tejto záhrade mal každý užívateľ svoju predstavu trávenia času. A tak ateliér G.Arch dostal neľahkú, no o to milú úlohu všetko spolu skĺbiť a vytvoriť príjemné miesto pre celú rodinu 🙂

Deti chceli svoje ihrisko a veľkú plochu na šantenie (nechýbal futbal, boulder, šmýkalka, domček na strome, preliezačky a pod.). Mamina si predstavovala oddych s dobrou knihou, závesnou sieťou v sade, vôňu rozkvitnutej lúky, jedlú záhradu a ohnisko. Ocino chcel voliéru pre vtáky, mólo pri vode, pivnicu/ sklad,  minibunku pre svoje trofeje a svoj kútik oddychu s priateľmi.

Záhradu sme rozdelili na jednotlivé časti, no z každej plochy sme sa snažili zachovať výhľad na detské hracie prvky. Využili sme stávajúce pôvodné betónové otáčadlo pre autá na basketbalové hry a jeho výčnelok zas na petanque.  Na hranici pozemku sme zachovali čo najviac pôvodných drevín a dosadili ovocné druhy s postupným plodením (krátkoveké i dlhoveké druhy). Kvitnúca lúka vhodná na dané stanovište bude mať neskosené jednotlivé časti v sade pre prezimovanie užitočných druhov. Jej zloženie je doplnené o letničky, pre estetické vnímanie už v prvom roku vysatia. Použili sme mnoho ďalších aspektov prirodzeného fungovania, aby si záhrada žila svojím čo najviac nerušeným spôsobom.

Lokalita: Bernolákovo
Projekcia: 01.2020